Glosa Jany Havligerové: Živnostenské desatero | E15.cz

Glosa Jany Havligerové: Živnostenské desatero

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček představili konkrétní záměry, které by měly v úhrnu usnadnit život živnostníkům a drobným podnikatelům. 

Jednodušší by měl být například start pro ty, kteří chtějí získat živnostenské oprávnění, ubýt by mělo administrativy i díky tomu, že ubude různých statistických šetření. A hlavně – zavedena by měla být paušální platba, chcete-li paušální daň pro živnostníky s ročním obratem do jednoho milionu korun.

Hned na začátku si řekněme, že tohle desatero není vytesáno do kamene a jeho jednotlivosti budou nabíhat dlouhou dobu. Konkrétně paušální daň by měla platit až od roku 2021, když to dobře půjde. Jak bude balíček působit vcelku, se proto hned teď říct nedá. Jednotlivá opatření budou procházet mlýnicí dolní parlamentní komory, kde se od původních úmyslů mohou také dost vzdálit. Nicméně snahu je potřeba ocenit.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.