Zápisník Daniela Nováka: Prostě to rozkopeme | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zápisník Daniela Nováka: Prostě to rozkopeme

Zápisník Daniela Nováka: Prostě to rozkopeme
Ministr dopravy Dan Ťok
• 
ZDROJ: Michael Tomeš, E15
Daniel Novák

Daniel Novák

Ministr dopravy Dan Ťok předloží do konce prázdnin detailní rozbor financování navrhovaného přesunu hlavního nádraží v Brně. Je to další drobný krůček v akci za čtyřicet miliard korun. Ale kdo ví, jak to nakonec dopadne. Přesun brněnského nádraží se už totiž řeší devadesát let. Je to tedy snad ještě lepší projekt než rychlodráha do Kladna.

Po letech růstu loni klesl vývoz zbraní a vojenského materiálu z České republiky na patnáct miliard korun. Snad je to však jen přechodný výkyv. České pistole a samopaly totiž můžou ve světě jistě ještě hodně dokázat.

Tempo zdražování českých bytů začíná zpomalovat, vyplývá z dat Eurostatu. Česko tak přišlo v Evropské unii o pozici země s nejrychleji rostoucími cenami bytů. Třeba se ale jednou zas na špici vrátí. Někde to totiž bude muset padat nejrychleji.

Jestli si někdo myslel, že Libeňským mostem a rozkopanou Koněvovou ulicí dopravní dobrodružství v Praze končí, to ještě nic netušil o letošním létu. Jen co se zpovykaní Pražané trochu uklidnili, začala druhá etapa dopravní bojovky. Naráz začaly opravy klíčových tepen, což – světe, div se – způsobilo kolaps. Jako třešnička na dortu mají po nedlouhé době provozu potíže s fungováním nové eskalátory na Andělu a Palmovce. A to se ještě nezačalo stavět nové metro.

Export zbraní meziročně klesl, dosáhl patnácti miliard
Růst cen bytů v Česku zpomalil, přesto patří v Evropě k největším
České dráhy by neměly skupovat konkurenční dopravce, míní Ťok. Krtka si pozve na kobereček

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!