Zápisník Hany Filipové: Příběh, kam se podíváš | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Hany Filipové: Příběh, kam se podíváš

Hana Filipová

Hana Filipová

Odpočítáváme posledních pár dní do konce roku, v němž obyvatelé České republiky završili svůj třicátý rok svobody.

Náměstí byla zase plná protestujících proti premiérovi vyšetřovanému pro střet zájmů. Proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové obviňované z ovlivňování justice i proti prezidentu Miloši Zemanovi kvůli tomu, že si ústavu vykládá po svém. V pořádku. I kvůli svobodě projevu a názorů se před třemi dekádami cinkalo klíči. Jenže ten rozhodující hlas, volební, máme každý. Příběh o plném rynku zatím nestačí.

Své příběhy si prožili dopravci, kterým přidělala vrásky letadla připoutaná k zemi. Novou cestu musí hledat i český autoland, aby nepíchl pokaždé, když se v Německu rozsypou hřebíky. Průmyslovým podnikům ubývá zakázek, přitom lidé - nedostatkové „zboží“ - chtějí vyšší mzdy, na něž ale tuzemská ekonomika nejspíš nemá. Jízda na vlně euforie z dalšího rozmachu hospodářství drncá. Nejde pouze věřit příběhu o tom, že z Česka bude The Country For The Future. Ač jí měla dávno být, musí se jí teprve stát. Aby budoucnost vůbec měla.

Uzemnění boeingů 737 MAX vychází Smartwings draho. Zatím přes 1,5 miliardy korun

Svět hraje pod taktovkou souboje Trumpa a Číny a ekonomiky napříc kontinenty dál aktivně zelenají. Z Evropy je častěji slyšet, že se vytrácejí hodnoty, na nichž západní civilizace stojí.

Tahle doba není inspirativní, je divná a bez hlubokých dramat, říká mi v rozhovoru režisér Jiří Strach. Doba je zralá na krizi, ptám se. Ne, na válku, protože řešíme kraviny, odpovídá. Tak stačí, ať ten příběh neskončí...

Krok k ukončení obchodní války. Spojené státy a Čína dosáhly dílčí dohody
Krize přijde do dvou let, očekává třetina českých dolarových milionářů

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!