Zápisník Jana Pavce: Protiněmecké noty | E15.cz

Zápisník Jana Pavce: Protiněmecké noty

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve světě zase jednou prorazil nějaký Čech. Nejnovější zářez si připsal silně opilý cyklista, který se se svým jednostopým vozidlem proháněl v protisměru po rakouské dálnici A2.

Akční honička se psy a vrtulníkem nakonec skončila jeho dopadením. Když se to spojí s desetitisícovými pokutami pro české nájezdníky porušujícími tamní váhová omezení sběru hub, je závěr zřejmý – tuzemští vetřelci s odlišným kulturním zázemím by měli zůstat na sever od Dolního Dvořiště.

V osmičkovém roce se nám blíží další výročí. Z fotbalových odborníků a hrobníků národní reprezentace se protentokrát staneme vojenskými historiky, obdivovateli lehkého tanku vzor 35 a budeme snít o tom, jak bychom to Hitlerovi pěkně ukázali, kdybychom se mu v osmatřicátém postavili. Tak jako tak to bude pro mnohé vítaná příležitost si zahrát pár protiněmeckých not.

Kuchaři ze studentské jídelny Univerzity Karlovy v Praze dostali zlatou medaili za dezert v soutěži o nejlepší menzu. Člověku by se hned chtělo zabušit na dveře Karolina a vrátit se zpátky do univerzitních učeben. Vždyť vysokoškolský život musí být teď jako na obláčku – jen si vezměte ty tříčtvrtinové slevy na jízdném a všechny možné projekty luxusního studentského bydlení. Stipendium na ně jim teď určitě vystačí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.