Seriál Pán prstenů: Prsteny moci má premiéru. Jak sledovat nejdražší epos všech dob v Česku

Pán prstenů: Prsteny moci

Pán prstenů: Prsteny moci Zdroj: Amazon Studios

The Rings of Power – Nový trailer
První snímek z chystaného seriálu Pán prstenů zobrazuje Valmar, hlavní město Valinoru, ve světle dvou zářících stromů Telperion a Laurelin.
Pán prstenů: Prsteny moci
Pán prstenů: Prsteny moci
Pán prstenů: Prsteny moci
20
Fotogalerie

Pátek 2. září 2022 – datum, které si v kalendáři červeně označili snad všichni fanoušci Pána prstenů. Právě v ten den streamovací služba Amazon Prime Video uvede první dva díly seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Jakým způsobem můžete nejdražší seriál všech dob sledovat?

Pán prstenů: Prsteny moci: O seriálu a natáčení

Filmovou trilogii Pán prstenů netřeba představovat. Snímky natočené na motivy stejnojmenné knihy J. R. R. Tolkiena byly náležitě oceněny jak diváky, tak odbornou veřejností. V roce 2017 začaly příběhy Středozemě opět ožívat. Tolkienovi pozůstalí hledali spolu s Warner Bros vhodné studio, které by zpracovalo další příběhy slavného spisovatele. Nejvyšší nabídku v hodnotě 250 milionů dolarů, zhruba 5,4 miliardy korun, nakonec předložil Amazon.

Pod taktovkou Amazonu se tak začal rodit seriál Pán prstenů: Prsteny moci. V plánu by mělo být pět sérií, byť společnost zatím oficiálně potvrdila natáčení dvou řad. Ta první se stejně jako slavná trilogie z přelomu milénia natáčela na Novém Zélandu. Druhá se natáčí ve Velké Británii, kde by měly vzniknout i další řady seriálu.

První řada seriálu Pán prstenů: Prsteny moci má osm epizod. Podle serveru Variety se její rozpočet pohybuje okolo 465 milionů dolarů. Jeden díl tak vyjde přibližně na 58 milionů dolarů, což z očekávané novinky činí nejdražší seriál všech dob. Podle tvůrců jsou ale v částce zahrnuty i náklady spojené s uvedením dalších řad seriálu.

Poslední upoutávka na seriál Pán prstenů: Prsteny moci

Video placeholde
The Rings of Power – Nový trailer • Prime video

Kdy startuje premiéra seriálu Pán prstenů?

Začátku první série Pána prstenů: Prstenů moci se diváci dočkají tento pátek. Premiéra prvních dvou dílů je naplánována na 2. září ve tři hodiny ráno našeho času. Následně budou od 9. září v týdenním intervalu uvedeny další díly série.

Pán prstenů: Prsteny moci – premiéry epizod

 • Epizoda č. 1: pátek 2. září 2022
 • Epizoda č. 2: pátek 2. září 2022
 • Epizoda č. 3: pátek 9. září 2022
 • Epizoda č. 4: pátek 16. září 2022
 • Epizoda č. 5: pátek 23. září 2022
 • Epizoda č. 6: pátek 30. září 2022
 • Epizoda č. 7: pátek 7. října 2022
 • Epizoda č. 8: pátek 14. října 2022

Kde sledovat seriál Pán prstenů: Prsteny moci?

Seriál Pán prstenů: Prsteny moci lze sledovat výhradně na Amazon Prime Video. Práva na seriál drží pouze tato streamovací platforma. Pokud tedy o své oblíbené fantasy příběhy nechcete přijít, nezbývá vám nic jiného než si zajistit předplatné Amazon Prime.

Předplatné: Cena a jak si předplatit Amazon Prime

Služba Amazon Prime Video vyjde v současné době na 79 korun měsíčně. Předplatné uhradíte platební kartou po založení účtu a dokončení registrace na webových stránkách Prime Video. Částka se následně z karty odečítá automaticky každý měsíc. Amazon Prime Video umožňuje službu vyzkoušet v průběhu třicetidenního bezplatného období.

Na čem sledovat Prsteny moci?

Po registraci a uhrazení předplatného můžete seriál Pán prstenů: Prsteny moci sledovat buď na webových stránkách služby, nebo v aplikaci Prime Video. Seriál si tak pustíte na:

 • chytrých televizorech
 • mobilních telefonech
 • tabletech
 • stolních počítačích a noteboocích

Sledování je možné až na třech zařízeních najednou. V aplikaci Prime Video si můžete vybraný obsah užít dokonce offline – stačí, když si jej předtím stáhnete do zařízení.

Další obsah na Amazon Prime

S předplatným služby Amazon Prime získáte přístup k dalšímu obsahu. V nabídce najdete širokou sbírku seriálů a filmů. Některé z nich si stejně jako Pána prstenů: Prsteny moci přehrajete jen na této streamovací službě. Jde o tituly uváděné pod označením Amazon Originals. Co patří mezi největší taháky Amazon Prime Video?

 • Carnival Row: Další fantasy seriál z dílny Amazonu, tentokrát zasazený do viktoriánské doby. V hlavních rolích se objevili Orlando Bloom a Cara Delevingnová. Seriál se natáčel v Praze, při jeho sledování můžete spatřit řadu povědomých lokalit.
 • Muž z Vysokého zámku: Antiutopistický seriál Amazonu vykreslující alternativní historii. Zajímá vás, jak by vypadal svět, kdyby druhou světovou válku nevyhráli spojenci, ale Osa Berlín–Řím–Tokio? Podívejte se na čtyřicet epizod natočených podle knižní předlohy Philipa K. Dicka.
 • Expanze: Seriál odehrávající se v budoucnosti, v níž lidstvo kolonizuje Sluneční soustavu. Expanze byla původně určena pro stanici Syfy. Tam také běžely první tři řady, poté byl seriál ukončen. Nedlouho nato se Amazon zasadil o jeho pokračování. Premiéry čtvrté, páté a šesté řady se diváci dočkali už na Amazon Prime Video.
 • Kolo času: Fantasy seriál s Rosamund Pikeovou v hlavní roli. Ta coby Moiraine, členka mocné ženské organizace Aes Sedai, cestuje s pěti mladými vesničany světem. Jeden z nich je podle proroctví předurčen k záchraně, nebo zničení lidstva. Rovněž pro natáčení Kola času si Amazon vybral Českou republiku.
 • The Grand Tour: Motoristický pořad, který uvádí stejná trojice moderátorů jako v minulosti oblíbený Top Gear. Pořad The Grand Tour patřil k hlavním tahákům především v úvodu celosvětové expanze Amazon Prime Video.

Streamovací služby a kde sledovat další fantasy seriály

Řadíte se mezi fanoušky fantasy seriálů? V posledních letech máte opravdu žně. Kromě Amazon Prime Video přicházejí s fantasy seriály další streamovací služby, například Netflix, HBO Max nebo Disney Plus. O jakých fantasy seriálech se nejvíce mluví?

 • Rod draka: Seriál Rod draka z dílny HBO, který dějově předchází slavné Hře o trůny.
 • Willow: Chystaný seriál streamovací služby Disney Plus. Willow navazuje na stejnojmenný fantasy film z osmdesátých let. Premiéra je naplánována na konec letošního listopadu.
 • Nadace: Seriál vytvořený pro platformu Apple TV+. Jako předloha posloužila knižní série slavného spisovatele Isaaca Asimova.
 • Zaklínač: Jeden z taháků Netflixu. První řada Zaklínače měla premiéru v roce 2019, nyní se můžete těšit na třetí sérii. Termín premiéry zatím nebyl odtajněn, je však odhadován na začátek příštího roku.

Váháte, kterou streamovací službu zvolit? Podívejte se na naše srovnání největších platforem.