Vondra: Češi z EU nikdy nevystoupí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Vondra: Češi z Evropské unie nikdy nevystoupí, kritizovat ji ale budou stále

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Po kýblech špíny přišla radost a zadostiučinění. Řadový člen ODS, bývalý disident a signatář Charty 77 Alexander Vondra v interview pro Prostor X přiznává, že je tento úspěch velice příjemným. Z vlády Petra Nečase odcházel kvůli kauzám, teď se vrací jako skokan kandidátky ODS. Evropa podle něj musí táhnout za jeden provaz se Spojenými státy. Hrozby, které před ní stojí, sama nezvládne. Teď stojí na křižovatce, a pokud se neprobudí, spáchá sebevraždu.

Spojenectví USA a Evropy je podle Vondry ohrožené, kvůli výdajům na obranu i obchodnímu deficitu. Příští komise by měla hledat cestu, jak tohle zlepšit, třeba i prostřednictvím dohod "něco za něco". Říká, že odmítnutí amerického radaru Českem byla hrubá chyba, byli jsme prý hloupí. Teď by to už zadarmo nebylo.

Vondra tvrdí, že EU je fantastický prostor. Češi nikdy nevystoupí, byl by to nesmysl. Budou ji ale stále kritizovat. Problémy tu ale jsou, a ne malé. Integrace postupuje příliš rychle a diskurz údajně ovládá levičácká agenda. Vondra varuje před tím, kam by tento trend mohl vést. Krizí jsme totiž prodělali několik a další se možná blíží. Elity jsou taky odtržené od smýšlení normálních lidí. To chce prý sám měnit.


Další díly pořadu Prostor X najdete zde >>>


Pro stavební povolení se chodilo do Paláce Blaník, říká bývalý primátor Jan Kasl
ČSSD zlomila vaz spolupráce s ANO. Strana potřebuje silného lídra, míní politolog Lebeda
Glosa Petra Peška: Vedlejší efekty eurovoleb
Komentář Petra Peška: ČSSD běží o život

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!