Majitel Koh-i-nooru Bříza chce vlastnit Dynamo ČB, píše iSport | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Majitel Koh-i-nooru Bříza chce vlastnit českobudějovický fotbalový klub, píše iSport

vaj

Fotbalové Dynamo České Budějovice možná projde vlastnickou změnou. Podle informací portálu iSport se do klubu chystá majetkově vstoupit majitel firmy Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislav Bříza společně se současným kapitánem týmu Tomášem Sivokem.

O tom, že současná akcionářská struktura Dynama má zájem klub prodat, se mluví na jihu Čech už dlouho. Majitel Miroslav Dvořák a jeho partneři už prý po šestnácti letech postrádají chuť a energii, jakou by klub potřeboval.

Proto by mohlo brzy, možná už v tomto týdnu, dojít ke změně vlastníka. Finální nabídku na odkup akcií v řádu nižších desítek milionů korun podal současný kapitán Tomáš Sivok, píše iSport.

Plekanec, Jágr či Gulaš? Zapomeňte, nejlépe placeným hokejistou české ligy je rodák z Polska

„Tomáš by se v tom neangažoval sám. Jde do toho se solidním investorem,“ řekl serveru zdroj blízký hráči. Oním investorem by podle informací iSport.cz neměl být nikdo jiný než Vlastislav Bříza, majitel známé a tradiční firmy Koh-i-noor Hardtmuth na školní, kancelářské a výtvarné potřeby.

Kromě toho třiasedmdesátiletý Bříza podniká i ve zdravotnictví, energetice, strojírenství a nemovitostech a pravidelně se umisťuje v žebříčcích nejbohatších Čechů. Magazín E15 Premium jeho majetek loni v listopadu odhadl na více než pět miliard korun.

Českobudějovické Dynamo se momentálně nachází v tabulce české nejvyšší soutěže na osmém místě. Jen tři body ztrácí na čtvrtou Spartu Praha.

Žebříček nejbohatších Čechů: do popředí se tlačí podnikatelé v IT
Bývalý fotbalový boss Komanický se vynořil v insolvenci s Mladou frontou Františka Savova
Číňané začínají podporovat i hokejovou Slavii

Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!