Volby 2018 | Volba prezidenta 2018 - kandidáti na Facebooku | E15.cz

Facebook jako součást prezidentských kampaní. Nejaktivnější je Fischer a Topolánek

Facebook jako součást prezidentských kampaní. Nejaktivnější je Fischer a Topolánek
Facebook
• 
ZDROJ: reuters

Michaela Trnková

Důležitou součástí kampaní prezidentských kandidátů je i jejich aktivita na sociálních sítích. Komunikace s veřejností skrze facebookové stránky může mít vliv na rozhodování voličů. Nejvíce fanoušků má na Facebooku Miloš Zeman a za ním následují Michal Horáček a Jiří Drahoš. Nejaktivnější v oblasti přidávání obsahu je Mirek Topolánek a Pavel Fischer. Nejrychleji roste počet facebookových příznivců kandidátovi Pavlu Fischerovi. 

Agentura Performics sledovala v nejaktivnějším období kandidatury facebookové stránky devíti českých prezidentských kandidátů (Miloš Zeman, Mirek Topolánek, Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Michal Horáček, Pavel Fischer, Petr Hannig, Jiří Hynek a Vratislav Kulhánek).

Nejaktivnější v oblasti přidávání obsahu je Mirek Topolánek a Pavel Fischer. Ve sledovaném období nejrychleji rostl počet fanoušků kandidáta Pavla Fischera (o více než 4400), dále Michala Horáčka (téměř o 2500). Naopak Petr Hannig a Vratislav Kulhánek nemají příliš nových fanoušků. 

Absolutně nejvíce aktivní jsou fanoušci Pavla Fischera. Fanoušci Michala Horáčka a Mirka Topolánka jsou v těsném závěsu. Nejméně aktivní jsou fanoušci Petra Hanniga a Vratislava Kulhánka.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: Michaela Trnková
 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!