Volby 2018 | Volba prezidenta 2018 - kandidáti na Facebooku | e15.cz
M A

Prezidentské volby 2018

Facebook jako součást prezidentských kampaní. Nejaktivnější je Fischer a Topolánek

Facebook
Facebook
• 
ZDROJ: reuters

Michaela Trnková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Důležitou součástí kampaní prezidentských kandidátů je i jejich aktivita na sociálních sítích. Komunikace s veřejností skrze facebookové stránky může mít vliv na rozhodování voličů. Nejvíce fanoušků má na Facebooku Miloš Zeman a za ním následují Michal Horáček a Jiří Drahoš. Nejaktivnější v oblasti přidávání obsahu je Mirek Topolánek a Pavel Fischer. Nejrychleji roste počet facebookových příznivců kandidátovi Pavlu Fischerovi. 

Agentura Performics sledovala v nejaktivnějším období kandidatury facebookové stránky devíti českých prezidentských kandidátů (Miloš Zeman, Mirek Topolánek, Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Michal Horáček, Pavel Fischer, Petr Hannig, Jiří Hynek a Vratislav Kulhánek).

Nejaktivnější v oblasti přidávání obsahu je Mirek Topolánek a Pavel Fischer. Ve sledovaném období nejrychleji rostl počet fanoušků kandidáta Pavla Fischera (o více než 4400), dále Michala Horáčka (téměř o 2500). Naopak Petr Hannig a Vratislav Kulhánek nemají příliš nových fanoušků. 

Absolutně nejvíce aktivní jsou fanoušci Pavla Fischera. Fanoušci Michala Horáčka a Mirka Topolánka jsou v těsném závěsu. Nejméně aktivní jsou fanoušci Petra Hanniga a Vratislava Kulhánka.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: Michaela Trnková

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery