Glosa Martina Čabana: Program, který potřebujete | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Glosa Martina Čabana: Program, který potřebujete

Martin Čaban

Martin Čaban

Vysmívat se Andreji Babišovi za gramatickou chybu v názvu programu je vděčné, ale dlouho s tím člověk nevystačí. Ano, pokud chci využít fatalistický pokřik „teď, anebo nikdy“, mohu pod tlakem stručnosti ušetřit písmenko v užité spojce, ale nemohu ignorovat vylučovací poměr mezi oběma větnými členy a ušetřit čárku před touto spojkou.

Babišovo heslo „Teď nebo nikdy“ je chybné, znamená zhruba „teď i nikdy“, tedy vlastně nic. Šéf ANO není jediný, kdo v této věci chybuje, ale je první, kdo si chybu vetkl do titulu programu. Vetkl tam však i jiné věci.

Program ANO je údajně „ten jediný program, který potřebujete“. Co přesně má znamenat tento slogan, také není jasné, ale jisté je, že v růstu mezd se Babiš shodne s levicí, na nižších daních a kultivaci podnikatelského prostředí s pravicí, na odmítání eura s ODS, na zrušení superhrubé mzdy s ČSSD.

Glosa Jiřího Liebreicha: Čím víc stránek, tím lepší program? Priority ANO stejně zastíní sám Babiš

A ani v programu ANO se nedočtete, z čeho se to všechno zaplatí. Stručně řečeno, Babiš vyráží do boje proti tradičním stranám s velmi tradičním předvolebním programem.

Glosa Martin Čabana: Kauza OKD? Já nic, to oni

Komentář Pavla Šutky: Přednosti a slabiny české prezidentské volby

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!