Hnutí ANO dnes představí volební program. Jako poslední z parlamentních stran | e15.cz

Hnutí ANO dnes představí volební program. Jako poslední z parlamentních stran

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hnutí ANO dnes představí svůj kompletní program pro říjnové volby do Sněmovny. Formace, kterou průzkumy favorizují jako vítěze voleb, zatím zveřejnila pouze své záměry v daňové oblasti. Hnutí chce zrušit superhrubou mzdu, snížit sazbu DPH pro některé zboží a služby a zachovat výši daně z příjmu právnických osob.

V dalších oblastech by měl podle dřívějšího vyjádření předsedy ANO Andreje Babiše program vycházet z dlouhodobé vize, kterou představil v červnu. V ní mimo jiné psal o rozvoji vysokorychlostních železnic, o podpoře inovativních oborů v ekonomice nebo o energetice založené na jaderné energii a obnovitelných zdrojích.

ANO je poslední z uskupení, kterým průzkumy dávají šanci na vstup do Sněmovny, které dosud svůj volební program nepředstavilo. Při dnešním zveřejnění dokumentu by měli být přítomni kromě Babiše také ministři životního prostředí Richard Brabec a obrany Martin Stropnický, kteří hnutí ve vládě zastupují. Neočekává se naopak účast místopředsedy Evropského parlamentu Pavla Teličky, který v minulosti působil jako expert ANO pro zahraniční politiku. Této pozice se ale vzdal mimo jiné kvůli tomu, že se jeho a Babišovy názory na Evropskou unii začaly rozcházet.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery