Německá realita: každé páté firmě hrozí, že nevyjde s penězi | E15.cz

Německá realita: každé páté firmě hrozí, že nevyjde s penězi

ČTK, vku

Téměř každá pátá firma v Německu má za to, že jí kvůli krizi vyvolané šířením koronaviru hrozí platební neschopnost. Vyplývá to z průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK), do kterého se zapojilo na 15 tisíc společností. Ukázalo se, že 80 procent z nich letos očekává pokles tržeb.

„Všechny zvony už by měly bít na poplach,“ konstatoval prezident DIHK Eric Schweitzer. „Pokud neučiníme rázné kroky, budeme svědky hospodářské škody historických rozměrů,“ dodal.

Více než čtvrtina firem předpokládá, že jim tržby klesnou nejméně o polovinu. Více než dvě třetiny společností se pak neobejde bez státní subvence. Zastavení provozu za svůj největší problém označilo 43 procent firem. Pouze čtyři procenta podniků má za to, že rok přečkají bez úbytku tržeb.

Prakticky celé Německo je teď v karanténě. Parlament ve středu schválil soubor opatření na podporu ekonomiky v hodnotě přes 750 miliard eur (více než 20 bilionů korun).

Autor: ČTK, vku
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!