Tajfun Hagibis zničil v Japonsku šinkanzeny za více než sedm miliard | E15.cz

Tajfun Hagibis zničil v Japonsku šinkanzeny za více než sedm miliard

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Celkem deset poškozených vlaků za sebou zanechal tajfun Hagibis, který se o víkendu prohnal přes Japonsko. Celková škoda se vyšplhala na 300 milionů dolarů, tedy něco málo přes sedm miliard korun. Informaci přinesl server The Japan Times.

Neštěstí pro japonskou železniční dopravu se událo v depu ve městě Nagano. Nápor vody a větru zde nezvládly protipovodňové bariéry a voda se tak mimo jiné dostala až k vlakovým soupravám.

Zničených deset šinkansenů Hokuriku, zahrujících i 120 poškozených vagonů, jezdí na lince spojující Tokio a město Kanazawa a představuje třetinu z celkového počtu vlakových jednotek, které po této trati jezdí.

Vlastník vlaků společnost East Japan Railway uvedla, že na lince bude mezitím pokračovat v provozu se stávajícími jednotkami. Doplnila, že oprava jednotek bude náročná, neboť voda pravděpodobně zničila komponenty v podvozcích vlaků, určené k ovládání klimatizace či brzdný systém.

Tajfun Hagibis, který kromě materiálních škod zabil i 35 osob, byl podle odborníků největší bouří za posledních šedesát let. 

Podívejte se na záběry zatopených rychlovlaků:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video