Část cestujících už se s Uberem nesveze | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Část cestujících už se s Uberem nesveze

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Uber už nechce nabízet své služby nevychovancům. Pasažérům s nízkým hodnocením v aplikaci by se mohlo stát, že jim americký dopravce zakáže využívat službu. Uber k těmto krokům chystá kampaň pro řidiče i zákazníky. Informoval o tom server Business Insider, který citoval jednu z manažerek Kate Parkerovou.

Vzdělávací kampaň by měla alternativní taxislužba spustit dříve, než nové standardy vstoupí v platnost. „Jezdci i řidiči budou mít šanci rychle pochopit, co je a co není přijatelné během jízdy s Uberem,“ uvedla Parkerová.

Společnost Uber zatím nezveřejnila informace o tom, jakým způsobem chce přimět své řidiče a zákazníky k lepšímu chování během cesty. Nápovědu jí však dávají samotní řidiči. Server Business Insider například zveřejnil článek s výpovědmi zaměstnanců Uberu, ve kterém říkají, jaké věci by zákazníci rozhodně neměli provozovat během jízdy. Řidiči zmiňují například to, aby cestující v autě nejedli (nebo se alespoň zeptali, zdali mohou jíst), neignorovali řidiče nebo nebouchali dveřmi.

Spolek řidičů Uberu a ostatních dopravních společností, který se stará o jejich bezpečí a bojuje o vyšší mzdy, hodnotí krok amerického dopravce jako vysoce pozitivní. Především kvůli lepší ochraně řidičů. „Pokud se chová šofér zdvořile, měl by se tak chovat i zákazník. Novinka může předejít fyzickému násilí či rasismu,“ doplnila organizace.

Jak technologie mění svět investic a zavedená odvětví? Dozvíte se v novém magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>>

Opuštěná sbírka Ferrari skončila na louce. Část aut se dočká záchrany
Automobilový průmysl čeká transformace. Elektromobily budou levnější než klasická auta
Jaguar chce řidiče motivovat ke sdílení dat. Odmění je kryptoměnou

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!