Miliardový prodej v Pařížské. Kdo koupil sídlo Louis Vuitton?

Miliardový prodej v Pařížské. Sídlo Louis Vuitton koupil Raiffeisen realitní fond.

Miliardový prodej v Pařížské. Sídlo Louis Vuitton koupil Raiffeisen realitní fond. Zdroj: ČTK

Miliardový prodej v Pařížské. Sídlo Louis Vuitton koupil Raiffeisen realitní fond.
Prodejna společnosti Louis Vuitton v Praze
Prodejna společnosti Louis Vuitton v Praze
Miliardový prodej v Pařížské. Sídlo Louis Vuitton koupil Raiffeisen realitní fond.
5 Fotogalerie
Miffek Thuong Ly

Jedna z nejlukrativnějších nemovitostí v nejdražší pražské ulici má nového vlastníka. Budova v Pařížské 3, kde má francouzská módní značka Louis Vuitton svůj největší butik ve střední Evropě, nově koupil Raiffeisen realitní fond. Obchod podle informací e15 významně přesáhl jednu miliardu korun.

Budovu na žádané adrese prodal Realitní fond KB, který spravuje investiční společnost Amundi Czech Republic. „Prodej budovy v Pařížské ulici je pro nás důležitým milníkem a zakončením jedné z klíčových etap Realitního fondu KB,“ komentuje transakci za Amundi Jozef Murza. Fond se postupně zbavuje svých nemovitostí v Praze, před rokem například prodal kancelářskou budovu City Point na Pankráci, kterou od fondu koupil provozovatel sdílených kanceláří WorkLounge.

Nemovitosti v Pařížské ulici, kde nájmy přesahují i pět tisíc korun za metr čtvereční, zpravidla lákají mnoho investorů. „Pařížská 3 je synonymem toho nejlepšího jak z pohledu kvality, lokality, tak nájemce, kterým je Louis Vuitton. Celosvětově nejhodnotnější a největší módní ikona,“ říká portfolio manažer Raiffeisen realitního fondu Vít Svoboda. Louis Vuitton, který zde má k dispozici dva tisíce metrů čtverečních, už prodloužil svou nájemní smlouvu na dalších deset let.

Podle Svobody se při vyjednávání usmálo na fond letos i trochu štěstí. „Stále citelná absence jinak dravého zahraničního kapitálu na trhu nám dovolila konkurovat ostatním zájemcům a pořídit nemovitost za podmínek, které naplňují naše očekávání,“ dodává.

Obchod vyjednala nemovitostní skupina Mint Investments, která od roku 2015 zajišťovala správu budovy. „Transakce představuje významný milník pro český trh komerčních nemovitostí,“ uvádí partner skupiny Jaroslav Mida.

Mezi největší letošní prodeje komerčních nemovitostí patří například změna vlastníka u pražských obchodních center Arkády Pankrác nebo OC Řepy. Významně se na letošních akvizicích podílel i pražský magistrát, který od Komerční banky koupil kancelářský komplex na Václavském náměstí za 3,5 miliardy korun.

Za miliardy se má prodávat také pražské obchodní centrum Atrium Flora a kancelářská budova Myslbek v ulici Na Příkopě. Na trhu jsou i luxusní pražské hotely, například Hilton, Four Seasons, Andaz Hyatt nebo Marriott Hotel Prague.