Continental chystá masivní propouštění. Ukončí výrobu součástek pro spalovací motory | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Continental chystá masivní propouštění. Ukončí výrobu součástek pro spalovací motory

ČTK

Německý dodavatel automobilových součástek Continental v rámci restrukturalizace výroby do roku 2028 zruší asi 5040 pracovních míst, a to v Německu, v Itálii a ve Spojených státech. Oznámila to sama firma, která působí i v České republice. Continental po celém světě zaměstnává přes 240 tisíc lidí.

Společnost se rozhodla ukončit v příštích letech výrobu hydraulických součástek pro benzinové a naftové motory kvůli „drastickému“ poklesu poptávky. Ten je podle ní důsledkem přesunu automobilového průmyslu k elektrickému pohonu, který urychlují přísnější emisní pravidla.

Continental v roce 1993 koupil otrokovického výrobce pneumatik Barum a nyní má v České republice několik výrobních závodů a výzkumné a vývojové centrum. Continental Barum je největším zaměstnavatelem ve Zlínském kraji, pracuje pro něj zhruba 5000 lidí.

Continental, který působí i v Česku, plánuje zavírání továren a propouštění

Continental v Česku kromě pneumatik vyrábí také například automobilovou elektroniku, řídicí jednotky motorů a převodovek, senzory, dveřní moduly, klíčky, brzdové posilovače, elektrické vakuové pumpy, převodové jednotky pro elektronickou parkovací brzdu, ostřikovací systémy, moduly pro recirkulaci výfukových plynů, vysokotlaká dieselová a benzinová čerpadla nebo pláště pneumatik pro osobní i nákladní vozidla.

Stavbaři vyhlížejí poslední rok hojnosti. Pak má přijít ochlazení trhu
Patnáctkrát obkroužily svět. V Ostravě válcují bezešvé trubky 70 let
Na český trh se chystají vtrhnout americké restaurační řetězce
Německo výrazně zvýší dotace na nákup elektromobilů

Ford Mustang Mach-E jde proti Tesle. Na jedno nabití ujede až 600 kilometrů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!