Světlík postavil miliardovou továrnu v Bělorusku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Světlíkův Cylinders Holding otevřel novou továrnu v Bělorusku, bude vyrábět ocelové lahve

ČTK

Firma Cylinders Bel z holdingu ostravského podnikatele Jana Světlíka otevřela spolu se svým menšinovým akcionářem Běloruským metalurgickým závodem (BMZ) novou továrnu v běloruské městě Orša. Hodnota investice zveřejněna nebyla, nicméně sám Světlík uvedl, že půjde řádově o miliony eur.

Cylinders Bel je výrobním i distribučním zázemím holdingu pro země Eurasijské ekonomické unie. „Počáteční objem výroby je více než 100 tisíc ocelových lahví určených zejména pro distribuci technických plynů, dále pro strojírenství, automobilový průmysl, požární systémy, potravinářství a další oblasti,“ uvedla mluvčí holdingu Eva Kijonková. Provoz je plně automatizovaný, nová továrna má zhruba 40 zaměstnanců.

„O nový projekt v této části světa jsme usilovali několik let a nyní jsme díky spolehlivému partnerovi dospěli k jeho úspěšné realizaci,“ uvedl generální ředitel Cylinders Bel Vladimír Kufa.

BMZ je významným hutním producentem, který se postaral o výrobní zázemí a infrastrukturu. „Podílí se také na dodávkách vstupního materiálu pro láhve skupiny Cylinders Holding, jejíž nespornou tržní výhodou je, že disponuje vlastním špičkovým know-how a ověřenou, vysoce produktivní výrobní technologií,“ uvedla Kijonková.

Soud zrušil rozhodčí nález přikazující Světlíkovi zaplatit za akcie Vítkovic 1,7 miliardy

„Samozřejmě, že výrobou láhví naše působení v Bělorusku neskončí. Pracujeme na rozšíření projektu o navazující produkty a služby,“ komentoval otevření nového závodu Světlík.

Lahvárenská skupina Cylinders Holding je dlouhodobě výdělečnou bývalou částí Světlíkovy někdejší strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group. Ze skupiny se vydělila na konci roku 2016.

Světlíkova skupina Vítkovice loni prodělala více než tři miliardy

Holding je jediným evropským zástupcem globálního dosahu v oboru, ve svém výrobním portfoliu má široké spektrum vysokotlakých ocelových láhví a tlakových nádob vyráběných metodou zpětného protlačování z ocelového bloku. Cylinders Holding působí také v Polsku, Chorvatsku, Německu, Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Rusku. Celý holding má okolo 1000 zaměstnanců, z toho přes 400 v Česku.

Světlík staví továrnu v Bělorusku, s tlakovými nádobami chce prorazit na Východě

Světlík vytěsnil Komárka z lahvárenské společnosti Cylinders Holding

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!