DRFG loni utržila čtyři miliardy korun | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

Rusňákovo investiční impérium zdvojnásobilo tržby

ČTK

Tržby investiční skupiny DRFG loni meziročně vzrostly o 105 procent na čtyři miliardy korun, hrubý provozní zisk EBITDA se zvýšil o 77 procent na 580 milionů korun. Aktiva společnosti se zdvojnásobila na 7,4 miliardy korun, oznámila skupina brněnského podnikatele Davida Rusňáka. 

Společnost dodala, že v letošním roce se chce výhradně soustředit na své stěžejní obory, tedy nemovitosti, telekomunikace a finanční služby v ČR i v zahraničí. Skupina v rámci této strategie prodala síť lékáren Na zdraví nebo ekonomický on-line magazín Peak.cz.

„Jestliže rok 2018 byl ve znamení růstu, hlavním mottem letoška je konsolidace aktiv, optimalizace doplňkových aktivit a příprava na využití příležitostí, které mohou vzniknout v případě stagnace nebo poklesu trhu,“ uvedl člen představenstva a pověřený generální ředitel skupiny DRFG Juraj Černička.

V telekomunikacích skupina prodala podíl v internetovém operátorovi Libli a zaměřuje se na rozvoj své strategické telekomunikační investice ve společnosti Suntel Group, zabývající se výstavbou a servisem telekomunikačních sítí ve střední a západní Evropě.

Skupina DRFG koupila provozovatele vysokorychlostních optických sítí

Rusňák prodává třetinu DRFG, jedním z kupců je bývalý top manažer Home Creditu

Brněnské investiční impérium si otevřelo cestu k dalším miliardám

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!