Rady šéfa Disney Igera: Proč vstávat ve 4:15 a jak vyhodit podřízené | E15.cz

Rady šéfa Disney Igera: Proč vstávat ve 4:15 a jak vyhodit podřízené

Stanislav Šulc

Dlouhá léta patří k nejlépe hodnoceným i placeným manažerům. Vede největší zábavní společnost na světě. Byl u nákupu Pixaru, Marvelu, Lucasfilmu i konkurenčního studia Fox. Kvůli poslednímu obchodu dokonce zahodil i šanci stát se americkým prezidentem. Robert Iger patří k nejvlivnějším osobnostem amerického byznysu, šéfuje The Walt Disney Company. A o tom, jak to dělat dobře, teď napsal bestseller.

The Ride of a Lifetime je především mimořádnou master class o rozhodování a vedení podniku pro 21. století. Jaké jsou Igerovy recepty na úspěch a pevné rozhodování? Jaké vlastnosti má mít lídr, aby obstál v současném světě?

Proč denně vstávat ve 4:15

Iger dlouhá desetiletí vstává ve 4:15. Je to proto, aby měl pár hodin jen pro sebe. Cvičí, přemýšlí. A po sedmé se spustí příval emailů, porad, telefonátů, povinností, který se nezastaví do pozdních večerních hodin. Je to zdánlivá banalita, ale Iger jako jeden z předních světových top manažerů velmi dobře ví, co tvrdí: i díky tomuto rituálu jsou jeho psychika i tělo v dostatečné kondici, aby zvládly i ta nejbrutálnější jednání, největší nápory stresu. A že jich za svou kariéru prožil!

Exmanažer Marks & Spencer vsadil na luxusní potraviny. Ze ztráty se ještě nedostal

Překvapivě mezi ně úplně neřadí situace, které jej proslavily nejvíce, tedy akvizice Pixaru, Marvelu a Lucasfilmu. Přitom již první zmíněný obří nákup v poslední hodině málem neproběhl. Steve Jobs si s Igerem vyšel hodinu před oznámením dealu na procházku. Na jejím konci jej objal a prozradil jako jednomu z prvních lidí, že se mu vrátila rakovina a lékaři mu dávají pár let života. Chtěl z dealu v hodnotě přes sedm miliard dolarů vycouvat. Nakonec se vše dotáhlo a díky tomu se Jobs stal největším akcionářem Disneyho, významným členem správní rady a velkým Igerovým spojencem v cestě na proměně slavné firmy.

Být jen “celkem dobrý“ nestačí

Oba slavné manažery, Igera a Jobse, v přístupu k byznysu spojovala především jedna věc - maximální perfekcionismus. A právě heslo “Good enough isn't good enough“ je jedním z hlavních motivů knihy The Ride of a Lifetime a jednou z hlavních Igerových pouček.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!