Brněnská ČSSD vyloučila novináře Patočku. Na jednání ho ani nepozvala | E15.cz

Brněnská ČSSD vyloučila novináře Patočku. Na jednání ho ani nepozvala

Jakub Patočka
Jakub Patočka
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Městská konference ČSSD rozhodla v sobotu o vyloučení šéfredaktora Deníku Referendum Jakuba Patočky ze strany. Patočka to označil za pošlapání sociálnědemokratických ideálů, kterému hodlá vzdorovat.

"Rozhodnutí městské konference pokládám za věcně nepřijatelné, formálně neplatné a především za pošlapání ideálů sociálnědemokratického hnutí," napsal Patočka v prohlášení. Poukázal na to, že podle stanov měl právo účastnit se jednání, kde se o jeho záležitosti mluvilo.

"Ani komunisté nevylučovali ze strany tak, že by na příslušné jednání dotyčného člena nepozvali," uvedl Patočka. Důvodem pro vyloučení je Patočkův podíl na organizaci referenda o poloze nádraží v Brně a jeho kritika postojů sociální demokracie k této problematice.

Referendum o poloze nádraží v Brně se uskutečnilo loni v říjnu. Nebylo platné, do hlasovacích místností přišlo málo lidí. Z těch, kteří hlasovali, se 80,94 procenta vyjádřilo pro modernizaci železničního uzlu při Nádražní ulici v centru Brna a 67,89 procenta pro otevřené návrhové soutěže. Většinově tedy podpořili stanoviska iniciátorů referenda, kteří dlouhodobě nesouhlasí s odsunem nádraží dále od centra. ČSSD ovšem pokládala referendum za předčasné.

"Byl a stále je občanským aktivistou, nikoli politikem. Je představitelem 'sebe sama' a straně škodil," řekl Respektu bývalý brněnský primátor Roman Onderka, kterého městská konference podpořila v kandidatuře do vedení strany. V tajném hlasování se podle Onderky vyjádřilo 101 delegátů městské konference pro vyloučení Patočky, 13 proti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video