„Byla to mimořádná roční zkušenost.“ Kandidát na pražského primátora Stuchlík končí v politice | e15.cz

„Byla to mimořádná roční zkušenost.“ Kandidát na pražského primátora Stuchlík končí v politice

ČTK, mšt

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražský zastupitel a někdejší kandidát ANO na primátora Petr Stuchlík se rozhodl odejít z politiky. Informaci Mladé fronty DNES potvrdil jeho mediální zástupce Adam Zvonař. Stuchlík odchází z ANO a příští týden rezignuje také na mandát v zastupitelstvu hlavního města. V rozhovoru pro deník E15 Stuchlík nedávno řekl, že kandidatura na primátora, kterou zvládal zároveň s prodejem jeho firmy Fincentrum, byla „velice náročná“. Po zkušenosti v politice se chce opět soustředit na finanční byznys.

„Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůře jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu,“ vysvětlil konec v politice Stuchlík. O svém rozhodnutí dnes zároveň informoval premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, dodal Zvonař.

Podnikatel a zakladatel společnosti Fincentrum Stuchlík byl v loňských komunálních volbách lídrem ANO v Praze jako nestraník, vybral ho Babiš. Nahradil Patrika Nachera, kterého dříve v referendu zvolili pražští členové hnutí. ANO skončilo ve volbách až na pátém místě a ocitlo se v opozičních lavicích.

V zimě se stal Stuchlík členem nejsilnější vládní strany a uvažoval i o tom, že by se na sjezdu stal členem předsednictva. Měl ambice i v pražské organizaci ANO. Nakonec se ale rozhodl svou roční politickou kariéru ukončit a znovu se naplno věnovat podnikání.

Autor: ČTK, mšt

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video