Čepro vyhrálo půlmiliardový tendr České pošty | E15.cz

Čepro vyhrálo půlmiliardový tendr České pošty

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dodávky motorových paliv na šest let pro Českou poštu vysoutěžila v tendru o hodnotě 475 milionů korun společnost Čepro. Dosavadní smlouva pošty s Čeprem z léta 2016 platila jen na tři roky a měla hodnotu 225 milionů korun. „Česká pošta uzavřela smlouvu o dodávkách pohonných hmot a správě určených čerpacích stanic se společností Čepro 20. srpna. Nejvíce pohonných hmot se spotřebuje v rámci přepravy a doručování listovních a balíkových zásilek,“ řekl deníku E15 mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Celkem státní podnik používá přes 5,5 tisíce automobilů, přepravní špičku zažívá každoročně v prosinci - týden před loňskými Vánoci poštovní sítí procházelo více než čtyři sta tisíc balíků za den. Hodnotícím kritériem veřejné zakázky byla jen zvýhodnění v dolarech na tunu motorové nafty.

„Tato hodnota se používá pro výpočet jednotkové ceny paliva dle vzorce uvedeného ve smlouvě, a to s týdenní platností. Všeobecně lze konstatovat, že tímto způsobem výpočtu ceny paliva dochází k úspoře v desítkách haléřů na litr oproti průměrným cenám v Česku,“ doplnil Vysoudil. Čepro bude dodávat motorovou naftu a benzin do čerpacích stanic pošty v objektech v pražských Malešicích a v Pardubicích. Součástí kontraktu je také bezplatná správa a užívání těchto stanic Čeprem.

Pošta už dříve oznámila, že se v rámci restrukturalizace rozdělí na tři samostatné divize, změna vyjde na několik miliard korun. Firma zároveň propustí sedm tisíc z celkem třiceti tisíc zaměstnanců. Náklady na restrukturalizaci a na investice chce pošta hradit částečně i prodejem majetku. V loňském roce se společnost poprvé od vzniku v roce 1993 propadla do ztráty 275 milionů korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video