Česká měna je nejníže od léta, oslabila nad hranici 26 korun za euro | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Česká měna je nejníže od léta, oslabila nad hranici 26 korun za euro

Česká měna je nejníže od léta, oslabila nad hranici 26 korun za euro
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Česká měna oslabila k euru nad hranici 26 korun a je tak nejslabší od letošního července. Koruna v 17:00 byla vůči euru proti předchozímu závěru slabší o sedm haléřů na 26,03 koruny za euro. K dolaru oslabila o haléř na 23,01 koruny za dolar. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytiků se na vývoji kurzu koruny k euru podepsaly informace o zpomalení růstu české ekonomiky.

K euru byla česká měna slabší než dnes naposledy začátkem letošního července, kdy se kurz držel několik dní nad 26 korun za euro. Nejslabší byla koruna letos 3. července s kurzem 26,13 koruny za euro.

K dnešnímu oslabení přispěla podle analytičky Komerční banky Moniky Junicke zveřejněná statistika českého HDP. „Podle ní ekonomika roste nejpomaleji ze všech zemí v regionu,“ uvedla Junicke.

Na začátku dne nebyla situace dobrá podle analytika Tomáše Vlka z Patria Finance ani na finančních trzích v dalších zemích. „Přestože se během dne situace na hlavních trzích zlepšila, koruna dál testuje 26,00 a naznačuje, že ani značně vylepšené úročení nedokáže přilákat nové spekulanty či dostatečně uhájit měnu před pozvolnou redukcí pozic z dřívějška,“ uvedl.

Češi si oblíbili streamování filmů, nejraději mají komedie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!