Česká pošta zrušila prodej budovy v Jindřišské ulici. Znovu nenašla zájemce

Zdroj: Daniel Vitouš

České poště se opět nepřihlásil žádný zájemce o koupi budovy Hlavní pošty na rohu Jindřišské ulice a ulice Politických vězňů v Praze, přestože podnik již prodej nepodmiňoval zachováním poštovních služeb. Pošta proto prodej nemovitosti s odhadní cenou 1,54 miliardy korun zrušila a zváží její další využití. Dnes to řekl mluvčí Matyáš Vitík.

Pošta nyní podle mluvčího připraví další varianty nakládání se svým majetkem. „Jednou z nich je racionalizovat provoz ostatních pražských nemovitostí i s ohledem na další využití Jindřišské, která může pojmout pracovníky z jiných objektů v Praze. Jedná se především o budovy na Letenském náměstí, v ulici Sokolovská na Palmovce, v ulici Moravská na Praze 2 a Sportovní na Praze 10 nebo o objekt na Ortenově náměstí,“ uvedl.

Zájemci o budovu se měli registrovat do 14. května a složit vratnou kauci 100 tisíc korun. Prodej se měl uskutečnit formou obálkové metody. Státní společnost se o prodej pokoušela už loni. Jednala také s pražským magistrátem, který ale o nemovitost ztratil zájem.

Letos plánuje Česká pošta prodej zbytných nemovitostí za 2,6 miliardy korun. Je to zhruba o 1,9 miliardy korun více než v minulém roce. Do tohoto plánu ale pro letošek započítala i Hlavní poštu v Jindřišské.

Budova vznikla mezi roky 1871 a 1874 a od začátku sloužila pro poštovní služby. Její první zásadní přestavba byla v letech 1896 až 1899. Další významnější úpravou prošla v letech v 1912 a 1920 až 1921. V letech 1996 až 1999 stavbaři v objektu udělali generální rekonstrukci. V roce 1998 byla prohlášena za kulturní památku.