Chovanec: Detenční zařízení v Balkové si necháme jako rezervu | E15.cz

Chovanec: Detenční zařízení v Balkové si necháme jako rezervu

Milan Chovanec
Milan Chovanec
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Zařízení v Balkové na Plzeňsku si ministerstvo vnitra ponechává jako rezervní pro použití při případné migrační vlně. Řekl to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Reagoval tak na informace serveru iDnes, podle nějž vnitro už opět najímá zaměstnance do Balkové.

Chovanec na začátku ledna uvedl, že další zařízení pro uprchlíky v Česku není třeba, Balková je zakonzervovaná a zatím otevřena nebude. iDnes.cz ale upozornil na to, že se na internetových portálech nabízejících práci objevilo několik inzerátů, v nichž správa uprchlických zařízení hledá do opuštěného areálu v Balkové techniky, domovníka, elektrikáře, zámečníka nebo třeba instalatéra a provozního.

„Samozřejmě Balková je v rezervě, my jsme Balkovou dlouhodobě označovali jako rezervní detenční zařízení a to, že se tam připravují pracovní pozice pro lidi, aby ten areál nechátral, aby prostě byl připraven na případnou migrační vlnu, je přece potřebné, zjevné a racionální,“ uvedl ministr.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.