Elektronické neschopenky se odkládají. Fungovat zatím bude předběžný systém | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Elektronické neschopenky se odkládají. Fungovat zatím bude předběžný systém

Elektronické neschopenky se odkládají. Fungovat zatím bude předběžný systém
Neschopenka
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Vláda dnes schválila odložení projektu elektronické neschopenky. Mluvčí kabinetu Barbora Peterová řekla, že v návrhu ministerstva práce a sociálních věcí kabinet neučinil změny. Nová úprava, kterou ministerstvo slibuje připravit, by měla fungovat až od roku 2021. Do té doby zřejmě bude fungovat předběžný systém. Podle ministerstva práce není zavedení od ledna reálné a představovalo by masivní zásah do nemocenské.
 

Práce na projektu má podle dřívějšího vyjádření ministryně v demisi Jaroslavy Němcové (ANO) převzít Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která nemocenskou vyplácí. Ministryně předpokládá, že příprava bude trvat dva roky. Dnes Němcová o návrhu neinformovala, po zasedání se nekonala obvyklá tisková konference. Návrh změny zákona nyní posoudí Poslanecká sněmovna.

Lékaři mohou elektronicky neschopenky vystavovat už nyní, a to od roku 2010. Využít mohou takzvané e-podání. Potřebují k tomu jen počítač s internetem a lékařský software, který službu e-podání podporuje. Musí se pak v ČSSZ registrovat.

Vláda schválila změny v EET, snížila DPH u služeb

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!