Havlíček se může dostat do vlády. Jako vicepremiér i ministr | E15.cz

Havlíček se může dostat do vlády. Jako vicepremiér i ministr

Michal Půr

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dlouholetý šéf Asociace malých a středních živnostníků Karel Havlíček má otevřenou cestou k postu ve vládě Andreje Babiše. Podle informací Info.cz by mohl v dohledné době vystřídat současnou ministryni průmyslu Martu Novákovou. Ve hře je i varianta, že by se stal rovnou i vicepremiérem.

Marta Nováková se mimo jiné nedávno postarala o rozruch výroky, které se týkaly dat v mobilních telefonech. Od Babiše by šlo o velmi zajímavý tah, protože Havlíček je v byznysové komunitě dlouhodobě velmi respektovaný a podnikatelé by takovou osobnost ve vládě nepochybně přivítali. Souvisí to přitom i se snahou vládního hnutí ANO zaměřit se více na podporu živnostníků.

Sám Havlíček případný vstup do vlády zatím komentovat nechce. „Teď děláme inovace a strašně se tomu věnujeme. Potřebujeme nejenom v Americe, ale i v ostatních zemích představovat Česko jako zemi budoucnosti. Dostat inovační strategii do realizační podoby je nesmírně náročné,“ uvedl při návštěvě Washingtonu.

Premiér je podle svých slov s prací šéfa asociace velmi spokojený, byť jeho jmenování do vlády „zatím není na stole“. „Celý život se snažím kolem sebe hledat lidi, kteří jsou schopnější než jsem já. Jsem velice rád, že pan Havlíček velice zásadně pomohl odřídit radu pro vědu, výzkum a inovace, která má dnes velkou váhu. Je to zároveň i předseda asociace živnostníků a malých a středních podniků. Je to člověk, který mi zásadně pomáhá, ale má svůj byznys," dodal.

Havlíček premiéra doprovází dlouhodobě, ve Washingtonu má ovšem aktivnější roli. Babiš se dnes v metropoli Spojených států setkal se zástupci americké obchodní komory, kde s Havlíčkem prezentoval českou inovační strategii. Havlíček přitom nebude chybět ani přímo na jednání s Trumpem, které se uskuteční ve čtvrtek, a rovněž na setkání s americkými investory.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video