Kancelářský komplex Panorama Business Center u Václavského náměstí mění majitele | E15.cz

Kancelářský komplex Panorama Business Center u Václavského náměstí mění majitele

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Mint Investments prodala kancelářskou budovu Panorama Business Center naproti Národnímu muzeu v Praze společnosti Redside.

Budova Panorama Business Center byla ve Škrétově ulici v Praze na Vinohradech postavena v roce 2000. Má 6800 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a 91 parkovacích míst v podzemních garážích. Má osm nadzemních a tři podzemní podlaží. Panorama je držitelem certifikátu systému hodnocení komplexní udržitelnosti budov BREEAM In Use Good.

Mint získal budovu Panorama v září 2015, kdy měla 42 procent volných kanceláří. Během jednoho roku se mu podařilo budovu plně obsadit. Kupující společnost Redside spravuje realitní investiční fond NOVA Real Estate.Celkový objem realitních investic v ČR podle CBRE letos překročí hranici tří miliard eur (81 miliard korun) a měl by tak překonat loňský rekord 2,68 miliardy eur (72,4 miliardy korun).

Největším realitním obchodem letošního roku byl prodej administrativního centra The Park v Praze na Chodově. Starwood Capital ho prodal společnosti DEKA Immobiliean za 10,8 miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video