Karlova univerzita se umístila třetí v regionálním žebříčku vysokých škol, bodovalo i ČVUT | E15.cz

Karlova univerzita se umístila třetí v regionálním žebříčku vysokých škol, bodovalo i ČVUT

Univerzita Karlova
Univerzita Karlova
• 
ZDROJ: archiv UK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Univerzita Karlova v Praze se v regionálním žebříčku nejlepších vysokých škol ve východní Evropě a Střední Asii umístila na třetím místě, spolu s Petrohradskou státní univerzitou. Lepší hodnocení získaly Lomonosovova univerzita v Moskvě a Novosibirská státní univerzita. Ve svém hodnocení to uvádí britská společnost Quacquarelli Symonds. Do první desítky se dostalo ještě České vysoké učení technické v Praze, které skončilo na deváté pozici.

V přehledu QS pro rok 2019 si UK oproti hodnocení pro letošní rok polepšila o dvě příčky, ČVUT se naopak o jednu propadla. Vyššího hodnocení dosáhla i brněnská Masarykova univerzita (MU), která pro letošek byla 17. a pro rok 2019 má jedenáctý post.

Z dalších českých univerzit a vysokých škol skončily v první stovce na 25. místě Vysoké učení technické v Brně, na 46. místě Univerzita Palackého v Olomouci, na 66. pozici Česká zemědělská univerzita v Praze, na 76. místě Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava a na 92. příčce Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Na Slovensku nejlepší hodnocení získala Univerzita Komenského v Bratislavě, které společnost QS udělila 45. místo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video