Kobra navrhla obžalovat osmnáct lidí z miliardového krácení daní | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Kobra navrhla obžalovat osmnáct lidí z miliardového krácení daní

Kobra navrhla obžalovat osmnáct lidí z miliardového krácení daní
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Policejní tým Daňová Kobra navrhl obžalovat 18 lidí z krácení daní v souvislosti s obchodováním s naftou a benzinem. Podle vyšetřovatelů způsobili škodu zhruba 1,4 miliardy korun. Za krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí obviněným až deset let vězení. Na webu to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Podle policie obvinění od poloviny června 2010 do začátku května 2011 nakupovali pohonné hmoty v Rakousku a v Německu, z obchodů ale neodváděli DPH. K dovozu byly postupně využity tři české obchodní korporace. "Výnos z daňové trestné činnosti pak měl být sofistikovaným způsobem vyváděn předstíranými právními vztahy s dalšími firmami - 16 českých, jedna slovenská a jedna obchodní společnost registrovaná v USA," uvedl mluvčí pro web policie.

Ze zahraničí bylo podle vyšetřovatelů nezdaněně pořízeno asi 276 milionů litrů nafty a benzinu. "V přepočtu na automobilové cisterny o objemu 30 tisíc litrů se jedná o 9187 cisteren za necelých 11 měsíců, tedy více než 800 cisteren měsíčně," upozornil Ibehej.

Berňák dostane bič na plátce DPH. Hrozí zneužití, varují daňoví poradci

Tři z obviněných jsou podle mluvčího cizinci. O případném podání obžaloby nyní rozhodně pražské vrchní státní zastupitelství. "Spisový materiál se skládá z více jak 11 tisíc stran základního spisu a téměř 31 tisíc stran příloh," dodal Ibehej.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!