Konvička: Naší blokády českých hranic se zúčastní i zástupci Pegidy | E15.cz

Konvička: Naší blokády českých hranic se zúčastní i zástupci Pegidy

Martin Konvička
Martin Konvička
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Symbolické blokády třech hraničních přechodů, které organizuje strana Úsvit - Národní Koalice s Blokem proti Islámu, se zúčastní i představitelé německého protiimigračního hnutí Pegida. Potvrdil to předseda bloku proti islámu Martin Konvička. Cílem protestu je podle něj mimo jiné vyjádřit nesouhlas s návrhem změny azylového systému, který ve středu zveřejnila Evropská komise. Komise podle něj chce členských státům vnutit systém rozmisťování uprchlíků dle kvót.

„Pravděpodobně chtějí rozhodovat o nás bez nás a posílat lidi do zemí, které o to nestojí,“ řekl Konvička o návrhu. Úsvit a Blok proti Islámu prý chtějí blokádou symbolicky vyzvat k znovuuchopení suverenity. Konvička, dodal, že protestů na hraničních přechodech Cínovec v Ústeckém kraj a u Kraslic v Karlovarském kraji se zúčastní také představitelé německého protiimigračního hnutí Pegida.

Úsvit a Blok proti islámu s Pegidou spolupracovaly také letos v únoru, kdy se v několika evropských městech včetně Prahy odehrály demonstrace proti islámu. Sobotní blokáda začne dle Konvičky ve 13:00. Kromě Kraslic a Cínovce proběhne ještě na přechodu České Velenice v Jihočeském kraji. Šéf strany Úsvit Miloslav Lidinský o blokádě informoval již před dvěma týdny během jednání Sněmovny. Tehdy kritizoval předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD) za podporu dohody mezi EU a Tureckem o vracení uprchlíků.

Pravděpodobně chtějí rozhodovat o nás bez nás a posílat lidi do zemí, které o to nestojí

Dva hraniční přechody s Německem si strana vybrala, protože je na nich prý jasně vidět potřeba znovuzřízení pohraniční policie. Třetí přechod je na hranici s Rakouskem a podle Úsvitu tam kvete prostituce a obchod s drogami. Cílem demonstrací bude podle opoziční strany krátkodobá blokáda hranic pomocí živého řetězu.

Loni v září zablokovali na výzvu Úsvitu odpůrci islámu na několik minut dopravu na česko-rakouském přechodu Dolní Dvořiště. Sešla se jich necelá stovka.

Daniel Prokop: Společnost není tak rozdělená, jak chce Zeman či Konvička

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video