Lanovka na Petřín zase nejezdí. Tentokrát nebrzdí | E15.cz

Lanovka na Petřín zase nejezdí. Tentokrát nebrzdí

Petřínská lanovka
Petřínská lanovka
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražský dopravní podnik opět posunul termín zprovoznění lanovky na pražský Petřín, která nejezdí od středy kvůli poruše brzdného systému. Mluvčí podniku Aneta Řehková v pátek řekla, že dělníci nyní pracují na opravě brzd, lanovka proto nepojede až do pondělí. Předpokládaný termín obnovení jejího provozu je v úterý, podle mluvčí se ale může změnit.

Lanovka končící u petřínské rozhledny a hvězdárny patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům. Využívají ji také studenti nedalekých strahovských kolejí. Dopravní podnik ji kvůli poruše brzdného systému zastavil ve středu krátce po 16. hodině.

V březnu přitom lanovka podstoupila pravidelnou kontrolu před letní turistickou sezonou, která je pro ni nejvytíženějším obdobím. V létě se lanovkou sveze asi 200.000 lidí za měsíc. V zimní sezoně to je v průměru 110 000. Za celý loňský rok přepravila 2,066 milionu lidí.

Poprvé se lanovka rozjela v létě 1891 u příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Na přelomu let 2015 a 2016 se dočkala výrazné opravy trati, včetně nového mostu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.