Ministerstvo opět spustilo projekt náramků pro vězně | E15.cz

Ministerstvo opět spustilo projekt náramků pro vězně

elektronický náramek
elektronický náramek
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Ministerstvo spravedlnosti znovu začalo připravovat projekt elektronických náramků pro monitorování domácích vězňů. Projekt zastavila v polovině roku ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) po sporech s tehdejším náměstkem Pavlem Šternem. Náramky by podle nového návrhu mohly být využity i pro nahrazení vazby nebo kontrolu podmínečně propuštěných, uvedl server Česká justice.

„Elektronický monitoring byl doposud spojován výhradně s kontrolou trestu domácího vězení, nyní jsme se ale rozhodli jeho možnosti posoudit šířeji. Ve vhodných případech se jeho využití nabízí také pro potřeby nahrazení vazby nebo pro kontrolu osob podmíněně propuštěných. Stranou by neměly zůstat ani možnosti, které systém nabízí v oblasti ochrany obětí trestné činnosti,“ řekl nynější náměstek Vladimír Zimmel.

Právě Zimmel jmenoval pracovní skupinu, která má za úkol připravit podklady pro tendr na zavedení elektronického monitorovacího systému. Kromě specialistů z ministerstva v ní jsou zástupci Probační a mediační služby, Vězeňské služby ČR a Institutu pro kriminologii a sociální prevenci. Posoudí mimo jiné ekonomicky nejvýhodnější formu pořízení systému.

Zrušení původního tendru Válková odůvodnila pochybami o jeho transparentnosti. Štern před svým odvoláním odmítl ministryni dát podrobnější údaje k výběrovému řízení a obrátil se kvůli tomu na protikorupční policii. Podle něj se Válková snažila získat o průběhu řízení informace, na které nemá nárok. Šterna Válková odvolala 17. června, v polovině srpna ho nahradil Zimmel.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.