Ministrem pro místní rozvoj může být starosta Kyjova | E15.cz

Ministrem pro místní rozvoj může být starosta Kyjova

Starosta Kyjova František Lukl po jednání s premiérem Jiřím Rusnokem v Kramářově vile. Lukl dostal nabídku na post ministra pro místní rozvoj v Rusnokově vládě. Vzal si čas na rozmyšlenou.
Starosta Kyjova František Lukl po jednání s premiérem Jiřím Rusnokem v Kramářově vile. Lukl dostal nabídku na post ministra pro místní rozvoj v Rusnokově vládě. Vzal si čas na rozmyšlenou.
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Místopředseda Svazu města a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl dostal nabídku na post ve vládě Jiřího Rusnoka. Mohl by být ministrem pro místní rozvoj. Lukl uvedll, že si vzal do středy čas na rozmyšlenou.

František Jukl o nabídce vážně přemýšlí a přijal by ji, ale nejprve musí vyřešit některé záležitosti, které souvisí s jeho působením na kyjovské radnici. Ta je pro něj zásadní. Po svém jmenováni starostou v roce 2010 Jukl pro Hodonínský deník uvedl:„Krajská ani celostátní politika není prostředím, kde bych se mohl cítit dobře. Trpěl bych. Byl bych čím dál nesvobodnější.“

Dnes při odchodu z Kramářovy vily Juklřekl, že se s Rusnokem bavil především o přípravě nového programovacího období pro čerpání z evropských fondů od roku 2014 a reformě veřejné správy. „Shodli jsme se, že bude důležité v následujícím období především zdůraznit urbánní dimenzi a také, abychom více nezatěžovali územní samosprávy na úrovni obecní či krajské reformami, které jsou spíše probyrokratické,“ uvedl Lukl.

Jiří Rusnok pokračuje v jednáních o obsazení ministerských postů ve své vládě. Po dnešku jsou známa jména šesti ministrů, nabídky dnes přijali Jan Kohout (ministerstvo zahraničí) a František Koníček (ministerstvo práce a sociálních věcí). Už minulý týden na Rusnokovu nabídku kývli Martin Pecina, který povede vnitro, Marie Benešová, která bude v čele ministerstva spravedlnosti, dále Miroslav Toman na post ministra zemědělství a Jiří Balvín do čela kultury. Mezi ministry jsou tři dosavadní členové ČSSD.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video