Práce v Austrálii bude od března dostupnější | E15.cz

Na rok do Austrálie. Mladí Češi získají nové možnosti pracovní dovolené

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Mladí Češi budou moci od března odjet do Austrálie na takzvanou pracovní dovolenou, při které budou moci maximálně rok po této zemi cestovat a zároveň v ní legálně pracovat. Totéž bude platit pro mladé Australany, kteří se vydají se stejným záměrem do Česka. Umožní jim to pilotní program pracovní dovolené pro mladé obou zemí, na kterém se loni na podzim dohodli čeští a australští diplomaté. Informovalo o tom české ministerstvo zahraničí.

Pobyt s dovolenou a prací v Austrálii mohou využít Češi ve věku 18 až 30 let, pro Australany platí věková podmínka 18 až 26 let. Během jednoho roku se může do programu zapojit 500 lidí z každé země. Po dvou letech obě země vyhodnotí fungování projektu a rozhodnou, zda a za jakých podmínek bude pokračovat.

Podobné dohody o pracovní dovolené má Česko sjednány také s Kanadou, Novým Zélandem, Jižní Koreou, Izraelem, Chile nebo Japonskem.

Podobnější informace o podmínkách a přihláškách do programu pracovní dovolené v Austrálii, zájemci naleznou na webu české diplomacie.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video