Nuselská mlékárna se chystá k demolici. O území mají zájem developeři | E15.cz

Nuselská mlékárna se chystá k demolici. O území mají zájem developeři

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Po letech ožívá dění kolem bývalé mlékárny v pražských Nuslích. O atraktivní pozemek mají zájem developeři.

Areál bývalé mlékárny v Praze-Nuslích se možná již brzy změní v haldu suti. Současný majitel Nuselská cz požádal Prahu 4 o svolení k odstranění budov. 

„Zatím nevíme, co v lokalitě vznikne. Připravujeme jen území a hledáme budoucí využití,“ řekl spoluvlastník objektu Aleš Růžička.

Kolem Nuselské mlékárny v minulosti kroužil například největší bytový developer Central Group. Firma miliardáře Dušana Kunovského tam plánovala postavit za osm set milionů korun dvě stě luxusních bytů. Za pozemek o 7500 metrech čtverečních tehdy Central Group měl dát 177 milionů korun. Z transakce ale nakonec sešlo.

„Developeři mají zájem pořád. Ale jsou to složité tanečky, protože zvláště v dnešní době nikdy nevíte, co bude nebo nebude povoleno k výstavbě,“ dodal Růžička z Nuselské cz. Případného budoucího stavebníka kromě změny územního plánu čeká ještě žádost o územní rozhodnutí a stavební povolení.

Polovinu Nuselské mlékárny vlastní podnikatel Aleš Růžička. Druhá půlka patří brněnské cestovní agentuře DDS Tour, která se zabývá pronájmy chat a chalup. Oba podíly má v zástavě firma Chaldene podnikatele Miloše Čiháka.

V minulosti Nuselská mlékárna vyráběla máslo, sýry a jogurty. Původně státní podnik se privatizoval v roce 1992. V posledních letech vlastníci areál pronajímají například pro skladování.   

Nusle mají v hledáčku rovněž další developeři. Dlouho se řeší prodej tamního bývalého pivovaru. Zájem o něj projevili mimo jiné miliardáři z Penty. Velký projekt kombinující novostavbu a rekonstrukci má za sebou ve čtvrti Geosan Development.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video