OBRAZEM: Hranice okresů obsadili policisté. Kontroly jsou namátkové, strážníci shovívaví | e15.cz

OBRAZEM: Hranice okresů obsadili policisté. Kontroly jsou namátkové, strážníci shovívaví

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Policisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, zda dodržují nová protiepidemická opatření omezující volný pohyb mezi okresy. Kontroly jsou namátkové a policisté shovívaví.

Někde mají hlídky i vytisknuté formuláře pro ty lidi, kteří nemají nic nebo jen rukou psané prohlášení. Konflikty při kontrolách policisté dosud žádné nehlásili, řidiči byli většinou připraveni a účel cesty prokázali. V úterý se k policii přidají vojáci. Lidé si ode dneška zvykají i na další omezení, která vláda vyhlásila kvůli epidemii covidu.

Čestná prohlášení a formuláře pro zaměstnance >>>

Hranice okresů lze ode dneška překročit kvůli cestě do práce, k lékaři nebo na úřad. V celé zemi začaly platit i další restrikce, zavřely se školky a zbývající otevřené školy a také další obchody a provozovny služeb. Přísnější jsou podmínky zakrývání úst a nosu, v obchodě či MHD je nově povinný respirátor, v obci aspoň rouška. Dodržování opatření bude kontrolovat podle policie v příštích týdnech přes 30 tisíc lidí.

Od úterý pomohou s kontrolami opatření také vojáci a celníci. O nasazení až 5000 vojáků a 300 celníků, rozhodla na svém pondělním zasedání vláda. Za úkol budou mít vypomáhat policii při bezpečnostních kontrolách zpřísněných protiepidemických opatření, která platí ode dneška.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video