ODS obnovuje sdružení na Praze 10, předsedou bude exprimátor Svoboda

Bohuslav Svoboda

Bohuslav Svoboda Zdroj: ctk

Pražská ODS začala s obnovou sdružení na Praze 10. Obnovu doporučila regionální rada ODS Praha a předsedou bude exprimátor Bohuslav Svoboda. Oblastní sdružení bylo zrušeno na konci roku 2014 mimo jiné kvůli tomu, že místní ODS po volbách v roce 2014 společně s komunisty podpořila novou radu v čele s Radmilou Kleslovou (ANO). Kvůli problémům v minulosti ODS rušila také sdružení na Praze 4, 11 nebo 12.

„Pražská regionální rada doporučila schválení nového místního sdružení na Praze 10 v čele s Bohuslavem Svobodou. Jeho morální kredit je pro mě osobně zárukou toho, že ODS na Praze 10 bude fungovat tak, jak se na ODS sluší: pravicově, nepopulisticky a jednoznačně ve prospěch Pražanů,“ uvedl předseda pražské ODS Filip Humplík.

Pražské vedení strany svým rozhodnutím schválilo ustavení desetičlenného místního sdružení. Nyní předá rozhodnutí celorepublikovému vedení, které musí vznik schválit. Ve chvíli, kdy místních sdružení bude více, vznikne tzv. oblastní sdružení.

Tři zrušená sdružení

„Je mi velkým potěšením, že u zrodu této buňky mohu být já, protože k Praze 10 jsem si během svého působení ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady vytvořil silný vztah a cítím potřebu zde vybudovat silnou místní organizaci,“ uvedl Svoboda.

ODS zrušila oblastní sdružení Prahy 10 v prosinci 2014 společně se sdružením na Praze 11. Důvodem byly kauzy, které se kolem ODS na „desítce“ objevovaly a rovněž jejich podpora vlády Kleslové. Na Praze 11 zase byly důvodem skandály s nakládáním s pozemky. Zrušeno bylo sdružení v Ďáblicích na Praze 8, to totiž přijalo zpět bývalého člena a starostu Prahy 8 Josefa Noska - podle vedení Prahy ale v době, kdy ve straně nebyl, ji svými výstupy poškozoval.