Barrandovský most: Jak aktuálně probíhá uzavírka | E15.cz

Oprava Barrandovského mostu pokračuje. Dopravu aktuálně čeká kritická fáze

ČTK, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Silničáři dnes začnou v Praze bourat nájezd na rekonstruovaný Barrandovský most ze Strakonické ulice. Kvůli tomu bude deset dní stažena doprava ze dvou jízdních pruhů do jednoho. Oprava mostu z roku 1983, který je součástí městského okruhu, začala v pondělí a je rozložena do několika roků. Letos práce potrvají 110 dní a vyjdou na 594,5 milionu korun.

Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě zatím nebyly. Podle dřívějšího vyjádření primátorova náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) bude pro řidiče zřejmě nejnáročnějších prvních deset dnů na Strakonické ulici s jedním jízdním pruhem. Plynulost dopravy na mostě by tímto opatřením ohrožena být neměla.

V pondělí dělníci zahájili opravu mostu frézováním vozovky na rekonstruované části stavby. Odstranili povrch silnice v pravém jízdním pruhu směrem do Braníku a ze strakonické nájezdové rampy, kterou dnes začnou bourat. Po demolici nynější rampy začne stavba nové rampy.

Video se připravuje ...
Oprava Barrandovského mostu

Řidiči by měli po dobu oprav mostu, který je nejvytíženější komunikací v Praze, využívat podle TSK objízdné trasy, které vedou zejména po Pražském okruhu, kde byl dočasně otevřen sjezd na Písnici, u Lihovaru vznikla rampa pro otáčení a byla rozšířena kapacita křižovatky u mostu Závodu míru na Zbraslavi. TSK rovněž doporučuje řidičům, aby při jízdě využívali mobilní aplikací, které na základě reálných dat z provozu najdou optimální trasu.

Barrandovský most v datech

 

Autor: ČTK, swp

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery