Personální agentury hlásí konec krize, práce přibývá | E15.cz

Personální agentury hlásí konec krize, práce přibývá

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Další argument na stranu názorů, že krize v Česku odeznívá, přidaly personální agentury. Členové Asociace poskytovatelů personálních služeb (APPS) hlásí, že našli v letošním prvním pololetí práci pro 50 tisíc agenturních zaměstnanců, což je o šest procent více než v prvním pololetí 2012 a dostaly se tak na hodnoty v předkrizovém období.

Po přepočtení na plné úvazky počet agenturních pracovníků zaměstnaných prostřednictvím APPS vzrostl meziročně dokonce o 14 procent na 19 800 lidí.

„V době ekonomické nejistoty a výkyvům zakázek, hledají zaměstnavatelé různé formy flexibilního řešení lidských zdrojů. Dobrou zprávou je, že stále využívanější jsou legální formy flexibilní práce, které jsou pod kontrolou státu a jsou přínosem pro státní rozpočet,“ uvedla APPS.

Současně asociace dodala i aktuální čísla: „Objem peněz v agenturním zaměstnávání – přidělování práce na dobu určitou – dosáhl v první polovině roku 3,6 miliardy korun, z této částky uhradily agentury práce srážky dle příslušných právních předpisů ve výši 34 procent, to je 1,2 miliardy korun do státního rozpočtu.“

Další statistika už není tak potěšitelná. APPS odhaduje svůj podíl na celkovém agenturním zaměstnávání v ČR na 50 procent. Současně upozorňuje, že dle údajů ministerstva vnitra a ministerstva práce a sociálních věcí se může objem černého trhu agenturního zaměstnávání pohybovat na ročních číslech až šest miliard korun a tedy ztráta ve státní pokladně může dosáhnout až dvě miliardy ročně.

Za prací cestujeme stále více

5 nejčastějších chyb, které děláme při sestavování životopisu

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.