Praha postaví park na soutoku Vltavy a Berounky | E15.cz

Praha postaví park na soutoku Vltavy a Berounky

Soutok Vltavy a Berounky
Soutok Vltavy a Berounky
• 
ZDROJ: Povodi Vltavy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha vybuduje na soutoku Vltavy a Berounky příměstský park s odpočinkovými zónami i podnikatelskými projekty. Záměr schválili pražští zastupitelé, kteří souhlasili s podpisem memoranda o vzniku parku. Institut plánování a rozvoje (IPR) do letošního prosince připraví koncepci rozvoje území. Záměr museli schválit zastupitelé, neboť území o rozloze přes tisíc hektarů přesahuje do Středočeského kraje, zahrnuje obec Černošice.

Plán, který IPR vypracuje, bude zahrnovat například nutné majetkové kroky, terénní úpravy vymezeného území a vyjmenuje i přípustné komerční aktivity. Vytyčí rovněž přesné hranice parku.

Na daném území kromě rekreačních ploch může stát například farma s chovem koní a další podobné aktivity, které jsou v souladu s ochranou přírody. Právě proto se město rozhodlo pro formu příměstského parku - ten zajišťuje ochranu přírody, avšak zároveň umožňuje budovat takzvanou zelenou infrastrukturu. Poté, co bude mít město koncepci připravenu, začne jednat se soukromými vlastníky.

Podle materiálu, který schválili zastupitelé, by měla přípravná fáze trvat do zhruba března 2016, park by měl začít vznikat v červnu 2017 a hotov má být v roce 2018. Park nemá být vybudován naráz, ale bude vznikat postupně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video