Schwarzenbergův tým si stěžuje na hackerské útoky na jeho Facebook | E15.cz

Schwarzenbergův tým si stěžuje na hackerské útoky na jeho Facebook

Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ze sociální sítě Facebook dnes, v poslední den prezidentských voleb, zmizelo několik událostí, které podporovaly kandidáta Karla Schwarzenberga. Dohledat tak nelze třeba událost Jdu volit Karla v druhém kole, ke které se přihlásilo 170 tisíc lidí, řekl David Gaydečka ze Schwarzenbergova volebního týmu. Podle něj jde o hackerský útok.

Protikandidát Miloš Zeman podle mínění expertů na internetu po celou dobu kampaně oproti svému sokovi ztrácel, zejména u mladé generace.

„Nevíme, kdo za tím stojí, ale je evidentní, že dost velký počet lidí, zřejmě organizovaných, od včerejšího (pátečního) odpoledne nahlašoval Facebooku k blokaci obsah z profilu Karla Schwarzenberga,“ uvedl mluvčí volebního týmu Marek Pražák. Zmizelo prý i propojení mezi oficiální webovou stránkou Karla Schwarzenberga a jeho oficiálním profilem na Facebooku.

Volební tým oslovil správce Facebooku, kteří slíbili, že případ prověří. Výsledek bude ale s největší pravděpodobností znám až po volbách, uvedl Gaydečka.

Prezidentská volba online na E15.cz

Sledujte aktuální vývoj, první odhady a reakce v přímém přenosu, který poběží až do sobotní půlnoci:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.