Sobotka: Nový ministr Ludvík by neměl privatizovat zdravotnictví | E15.cz

Sobotka: Nový ministr Ludvík by neměl privatizovat zdravotnictví

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Od ředitele nemocnice v pražském Motole Miloslava Ludvíka (ČSSD), kterého nominuje do funkce ministra zdravotnictví, si premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slibuje, že jako ekonom položí důraz na maximální efektivitu zdravotní péče, ale i to, že neprivatizujete veřejné zdravotnictví. 

Sobotka připomenul, že Ludvík je 16 let ředitelem největší fakultní nemocnice v zemi. "Dokázal stabilizovat tuto nemocnici z hlediska hospodaření. Je to ekonom, bude to zajímavá změna, protože přeruší dlouhou řadu lékařů v čele ministerstva," podotkl Sobotka.

Důležité je pro Sobotku, aby nebylo veřejné zdravotnictví privatizováno. Dalším úkolem premiéra pro Ludvíka bude to, aby zlepšil situaci pacientů z hlediska přístupu celého systému zdravotní péče k lidem. Uvedl, že nový ministr také naváže na práci svého předchůdce Svatopluka Němečka (ČSSD) ve snaze o zlepšení odměňování sester a lékařů. "Jako ekonom položí důraz také na maximální efektivitu zdravotní péče," uvedl Sobotka.

Odmítl tvrzení, že jeho rozhodnutí vyměnit Němečka má souvislost s dlouhodobou kritikou ministra z úst vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. "Ty změny se neodvíjeli v jakékoliv reakci na naše partnery. Bylo to naše rozhodnutí, rozhodnutí ČSSD a mne jako předsedy sociální demokracie," uvedl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video