Tresty za registr: odvolán náměstek Toman a dva šéfové odborů | E15.cz

Tresty za registr: odvolán náměstek Toman a dva šéfové odborů

Tresty za registr: odvolán náměstek Toman a dva šéfové odborů
Ministr dopravy Pavel Dobeš
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ministr dopravy Pavel Dobeš dnes odvolal z funkce náměstka Ivo Tomana a ředitele dvou odborů ministerstva. Důvodem jsou zjištění auditu ohledně problémů ve fungování centrálního registru vozidel. Odvolaní úřad opustí nejpozději ke konci října.

„Nejpozději ke konci října bude odvolán z funkce náměstek IvoToman a do konce října budou personální odpovědnost nést odbory a vedoucí odborů 330 a 150,“ uvedl Dobeš. Vedle náměstka svá místa opustí šéf odboru ICT a spisové služby Tomáš Kulman a ředitel odboru provozu silničních vozidel Petr Musil.

Podrobné výsledky v srpnu zadaného auditu, které obdrželo ministerstvo dopravy od společnosti Ernst&Young dnes, budou zveřejněny v příštím týdnu. Podle Dobeše z auditu mimo jiné vyplývá, že za špatné fungování registru mohou také předchozí vedení ministerstva od roku 1998.

Nový registr ministerstvo dopravy spustilo 9. července. Po zhruba hodině provozu systém selhal a od té doby se potýká se značnými problémy, několik dní nefungoval vůbec. Kvůli potížím registru ministerstvo eviduje více než stovku žádostí na odškodnění.

Software pro nový registr stál 37 milionů korun, firma ATS - Telcom Praha zakázku získala od ministerstva dopravy bez výběrového řízení. Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru.

Komentář: Registr vozidel aneb Jak se nemá zavádět informační systém

ATS-Telcom v minulém týdnu informoval, že odstranil z databáze 800 tisíc špatně uvedených údajů. Odstraněna by tak měla prý být většina nejzávažnějších chyb. Kolik chybných údajů databáze registru obsahují, ale ministerstvo netuší. Podle nejčernějších scénářů by by mohlo jít až o několik milionů chyb.

Existenci chybných údajů ministerstvo dopravy přiznalo na konci července. Podle úřadu se měly vyskytovat už v předešlé podobě registru, kterou spravovalo ministerstvo vnitra. Například registrační značka nesouhlasila v téměř 21.000 případech a objevily se duplicitní VIN kódy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!