V obřím skladu u Prahy bude mít Mercedes díly pro celý svět | e15.cz

V obřím skladu u Prahy bude mít Mercedes díly pro celý svět

Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Logistický komplex v Úžici nedaleko hlavního města bude větší než sklad Amazonu. Okolní obce se obávají nárůstu dopravy.

Obří logistické centrum německé automobilky Daimler v Úžici u Prahy bude mít pro výrobce vozů Mercedes-Benz globální význam. Server E15 to zjistil z nových materiálů publikovaných v rámci přípravy projektu developerem CTP.

„V poprodejním logistickém centru bude skladován i sortiment, u kterého nezávisí na tom, jak jde který díl na odbyt. Budou zde například skladovány strategické zásoby náhradních dílů po doběhu série,“ stojí v dokumentech zveřejněných v rámci posuzování vlivů stavby na životní prostředí.

Díky novému logistickému uzlu u české metropole sníží Daimler náklady na skladování. „Je to dáno tím, že náhradní díly či jiný materiál, který se málo prodává, se skladuje centrálně zde a ne na různých prodejních místech,“ stojí dále v projektových materiálech.

Skladové centrum Daimleru bude mít 229 tisíc metrů čtverečních. To je téměř dvojnásobek toho, co si v Dobrovízi u Prahy pronajímá internetový gigant Amazon. Distribuci dílů pro Mercedesy bude mít na starosti v maximální variantě projektu kolem devíti set zaměstnanců. Část skladu budou obsluhovat roboti.

Okolní obce a města v rámci ekologického posuzování stavby mimo jiné vyjádřily obavy ze zvýšení automobilové dopravy kvůli skladu. Ten se totiž nachází v lokalitě, v níž je již řada dalších logistických komplexů. Navíc v nedalekých Vodochodech připravuje skupina Penta výstavbu mezinárodního civilního letiště.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video