Většinu státní zakázky na dodávku aut za 800 milionů korun vyhrála Škoda Auto | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Většinu státní zakázky na dodávku aut za 800 milionů korun vyhrála Škoda Auto

Většinu státní zakázky na dodávku aut za 800 milionů korun vyhrála Škoda Auto
Škoda auto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Tendr státu na dodávku osobních aut za více než 809 milionů korun vyhrála v sedmi částech Škoda Auto a v jedné části uspěla společnost Hyundai Motor Czech. Serveru iDNES.cz to potvrdil Filip Běhal z tiskového oddělení ministerstva financí. Ostatní nabídky neuspěly. Výběrového řízení na auta se vedle resortu financí jako centrálního zadavatele účastní i ministerstva dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a pro místní rozvoj.

Tendr na nákup aut vypsal stát na konci loňského roku. Předmětem zakázky jsou osobní vozidla na běžný pohon, včetně jejich servisu a asistenčních služeb. Automobily by měl stát odebírat průběžně podle potřeby během dvou let.

Osloveny byly automobilky Ford, Hyundai, Kia, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Škoda a Volkswagen a 16 velkých dealerů.

Čas na žalobu kvůli dieselgate se krátí

Vítěze stát vybral na přelomu června a července. "V sedmi částech vyhrála obchodní společnost Škoda Auto a.s., a v jedné části Hyundai Motor Czech s.r.o.," sdělil Běhal serveru iDNES.cz.

Námitky proti výsledkům soutěže bylo možné podávat do půlky července. Aktuálně ministerstvo financí odeslalo vítězným uchazečům výzvu k uzavření rámcových dohod a žádost o dodání ověřeného dokumentu o pojištění a čeká, až obdrží dokumenty zpět.

Komentář Lukáše Kovandy: Černá nula v Autolandu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!