Z Česka tekly miliardy do Asie. Policie viní pět lidí | E15.cz

Z Česka tekly miliardy do Asie. Policie viní pět lidí

Vietnamská tržnice, ilustrační foto
Vietnamská tržnice, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jiri Slama, Sedmicka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Protikorupční policie obvinila pět lidí kvůli nelegálnímu vyvádění peněz z České republiky. Finance, které tekly hlavně do Asie, podle kriminalistů souvisejí se zbožím prodávaným v asijských tržnicích, které obchodníci řádně nedaní. Přes účelově založené účty za čtyři roky údajně prošlo přes deset miliard korun.

Obvinění podle mluvčího útvaru Jaroslava Ibeheje údajně fungovali jako organizovaná skupina. Vedle legalizace výnosů z trestné činnosti, tedy praní špinavých peněz, se prý dopustili také trestného činu neoprávněného podnikání.

K posílání peněz údajně používali bankovní účty založené mimo Českou republiku jménem krycích firem, které sídlí převážně na Kypru. Na případu policisté spolupracovali s polskými kolegy. „Při domovních prohlídkách kriminalisté nalezli mimo jiné větší počet cenností v podobě zlatých šperků, luxusních hodinek a drahých kamenů,“ dodal mluvčí.

Čtyři z pěti obviněných poslal soud do vazby. Kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.