Zabavený vlak. Daňová správa zadržela 24 cisteren s palivy | E15.cz

Zabavený vlak. Daňová správa zadržela 24 cisteren s palivy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Straka, Sedmicka

nos, ČTK

Kontroloři v České republice poprvé zabavili vlak s podezřelým nákladem. Jedná se o největší akci v historii. Vlak s 24 cisternami pohonných hnot, který přijel do Česka z Běloruska zadrželi pracovníci Generálního finančního ředitelství v Pardubicích kvůli možným daňovým únikům.

Hodnota zabavených paliv je 17 milionů korun. Uvedla to mluvčí ředitelství Jaroslava Musilová. Cisterny byly ve vlaku, který do Česka přijel z Běloruska.

V cisternách je podle Musilové 1,4 milionu litrů pohonných hmot. Generální finační ředitelství je zabavilo před jejich puštěním do prodeje na základě exekučního příkazu. Bližší informace ředitelství poskytne v pondělí.

Jméno firmy, na niž se exekuční příkaz vztahoval, mluvčí neuvedla. Vlak z Běloruska daňová správa sledovala po celou jeho cestu z Běloruska přes Polsko do ČR. Na železnici budou podle mluvčí podobné akce pokračovat.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.