Zeman v Havlíčkově Brodě viděl červené karty i hanlivá hesla | E15.cz

Zeman v Havlíčkově Brodě viděl červené karty i hanlivá hesla

Prezidenta Zemana na setkání v Havlíčkově Brodě někteří účastníci přivítali červenými kartami
Prezidenta Zemana na setkání v Havlíčkově Brodě někteří účastníci přivítali červenými kartami
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dnešního setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Havlíčkově Brodě se mezi několika stovkami diváků zúčatnili také lidé s červenými kartami v ruce. Dívka stojící před pódiem na Havlíčkově náměstí držela nápis "Hnůj" a další žena stojící poblíž při Zemanově příchodu mimo jiné křičela "Ostuda" a "Hanba". Pak ji odvedli dva policisté. Byl to první takový incident, s ním se prezident při třídenní návštěvě Kraje Vysočina setkal.

Na dotaz, kam byla žena odvedena, jeden z policistů řekl, že na policejní služebnu kvůli podání vysvětlení. Mluvčí krajské policie Jana Kroutilová následně uvedla, že tato jednapadesátiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. „Po podání vysvětlení byla žena z obvodního oddělení propuštěna,“ doplnila.

Červená pro prezidenta nebyla poprvé, čtěte: Červená karta pro Zemana: popularita mu klesla o 20 procent

„Já bych tu dámu rád nechal promluvit a vyjádřit názor,“ řekl Zeman. Slečnu držící nápis „Hnůj“ označil za zemědělce, jemuž přeje, aby jeho pohnojená pole přinesla dobrou úrodu. Pak vyzval některého z nositelů červených karet k první otázce. Jeden z nich pak řekl, že nepřišel se Zemanem diskutovat, jen vyjádřit svůj názor. „Já nechci proruského prezidenta,“ uvedl. Zeman mu odpověděl, že jestli nechce využít prostor k diskusi, je to určitý druh zbabělosti.

Jeden divák si kupříkladu Zemanovi stěžoval na to, že v Humpolci chtějí zrušit autobusové nádraží. Zeman mu doporučil, aby záležitost řešil na humpolecké radnici. Dalšího člověka zajímal Zemanův názor na souběh funkcí hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka (za ČSSD), který prezidenta doprovázel. Běhounek je zároveň také poslancem. Prezident k tomu podotkl, že Běhounek dává jeden plat celý na charitu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video