Žena na pražském letišti prý hrozila bombou, personál jí ale jen nerozuměl | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Žena na pražském letišti prý hrozila bombou, personál jí ale jen nerozuměl

Provoz na pražském Letišti Václava Havla dopoledne krátce omezila údajná výhrůžka bombou. Podle policie ale jenom personál špatně porozuměl cizince, která se se zaměstnancem na přepážce dohadovala o zaplacení poplatku za zavazadlo. Vyplývá to z informací policie a letiště. Cestující se podle policistů nedopustila žádného trestného činu. Omezení provozu v hale trvalo asi tři čtvrtě hodiny a dopady na cestující byly podle letiště zřejmě minimální.

Odbavení cestujících na letištním Terminálu 2 bylo zastaveno krátce po 09:00. „Jedna cestující vyhrožovala při odbavení výbušným zařízením. Cestující byla okamžitě zajištěna Policií ČR,“ uvedl pro E15 mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň. Čtyřiadvacetiletou cizinku pak zadržela policie a její zavazadlo prověřili pyrotechnici. Žádnou bombu ale nenašli, řekla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Odlety z Terminálu 2, který odbavuje lety do zemí Schengenského prostoru, byly na necelou hodinu zastaveny. 

„Na základě prvotního výslechu policisté zjistili, že z důvodu jazykové bariéry došlo ze strany personálu ke špatnému pochopení situace a žena neměla v úmyslu svými slovy vyvolat paniku,“ oznámila později mluvčí policie. Cizinka se dohadovala s pracovníky na letišti o poplatek za nadměrné zavazadlo, který nechtěla uhradit. Když jí proto personál řekl, aby odešla, řekla něco pracovníkovi za přepážkou. Ten si podle policie myslel, že žena naznačuje, že má v kufru bombu.

Od bombardování Bělehradu uplynulo 20 let, vztah Srbů k Západu ovlivňuje doteď
Zápisník Štěpána Brunera: Hra na pravdu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!