Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne znovu zlevnily

Benzín

Benzín Zdroj: profimedia.cz

Benzín
Benzín
Ilustrační foto
4 Fotogalerie
ČTK

Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne znovu zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 27,86 koruny, před týdnem byl o sedm haléřů dražší. Nafta zlevnila o pět haléřů na průměrných 27,29 koruny.

Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin i nafta zhruba o 4,50 koruny na litru levnější než před rokem.

Nejdražší paliva zůstávají v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 28,62 koruny. Nafta se tam tankuje za 28,32 koruny za litr.

Naopak nejlevnější benzin načerpají řidiči v Moravskoslezském kraji, za litr dají v průměru 27,50 koruny, jen o haléř dražší je v Karlovarském kraji. Nafta vyjde nejvýhodněji v Královéhradeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 26,87 koruny. Za méně než 27 korun za litr čerpají naftu ještě v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.